КС заборонив депутатам робити те, що вони і так не можуть

П'ятниця, 27 червня 2008, 11:49

Конституційний Суд України визнав неконституційним перебування депутатів Верховної Ради, обраних до парламенту за списками партій, поза фракціями.

Таке рішення за конституційним поданням 50 депутатів було оприлюднено у КС у четвер, повідомляє УНІАН.

Так, КС визнав неконституційними положення ч. 5, 6 ст. 13 закону "Про статус народного депутата України" щодо вільного виходу депутата зі складу фракції, а також невходження до жодної зареєстрованої депутатської фракції.

Крім того, Конституційний Суд розтлумачив терміни "невходження" та "вихід" депутата із фракції.

Згідно з роз’ясненням КС, "невходження" депутата, обраного від партії (виборчого блоку) до складу депутатської фракції цієї політичної сили – це у встановленому законом порядку відмова депутата увійти до складу депутатської фракції, яка формується з депутатів, обраних від партії (виборчого блоку).

Згідно з тлумаченням КС, "вихід" депутата зі складу фракції – це у встановленому законом порядку припинення депутатом свого перебування у складі зареєстрованої депутатської фракції політичної партії, за списком якої він був обраний.

Конституційний Суд також роз’яснив, що депутат зобов’язаний перебувати у депутатській фракції тієї політичної партії, виборчого блоку, за списком якого він був обраний.powered by lun.ua