Супрун розповіла, як у Кріля виросли крила

Субота, 28 червня 2008, 11:39

До партії "Єдиний центр" увійшли представники майже 15 партій.

"До наших лав сьогодні влилися представники майже 15 політичних партій", — заявив лідер "ЄЦ" Ігор Кріль в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".

За його словами, "ЄЦ" не веде переговорів з іншими політичними силами, а приймає нових членів виключно в індивідуальному порядку.

"Є представники політичних сил, що входять до БЮТу, наприклад "Батьківщини", "Нашої України", Партії регіонів, СПУ, УНП, "Пори", Народної партії, СХП. Є навіть комуністи. Дуже багато безпартійних", — повідомив Кріль.

Він також наголосив, що сьогодні немає ні юридичних, ні політичних підстав для того, щоб дострокові вибори відбулися.

При цьому Кріль виступив категорично проти норми про імперативний мандат для народних обранців.

"Це повний анахронізм, який хочуть запровадити політичні сили, щоб прикрити свою безвідповідальність перед народом під час формування списків. За формування списків також треба відповідати", — заявив він.

Водночас лідер НДП Людмила Супрун пояснює припинення процесу злиття її партії з "Єдиним центром" тим, що представники останнього грубо порушують раніше досягнуті домовленості і займаються переманюванням окремих членів НДП.

"Єдиний центр" відступив від політичних публічних домовленостей про з’єднання політичних партій і перейшов до процесу висмикування з них окремих людей, тобто повністю підмінив процес формування єдиної політ сили", — заявила Супрун в коментарі для "Дзеркала тижня".

За її словами, спочатку мова йшла про те, щоб допомогти "ЄЦ" сформувати групи на місцях і провести об’єднавчий з’їзд декількох партій "на основі загальної політичної платформи, створивши відповідні координаційні органи". Крім того, планувалося "ухвалити рішення про загальну, нову назву для нової політичної сили".

"Батьки "Єдиного центру", вочевидь, подумали, що в них за спиною виросли крила, і стали казати, мовляв, тепер нас більше цікавлять конкретні люди, а сам процес об’єднання для нас на другому плані", — припустила Супрун.

На питання про можливість відновлення переговорного процесу вона відповіла, що процес може поновитися "за умови підписання публічної угоди, договору, в якому ми пропонуємо встановити процедуру та механізм об’єднання, і, безумовно, головною ланкою в цьому процесі є спільна політична платформа, спільні політичні погляди".


powered by lun.ua