Саркозі обіцяє нову угоду з ЄС через півроку

П'ятниця, 11 липня 2008, 11:14

Європейський Союз і Україна підпишуть нову розширену угоду про партнерство і співробітництво на початку 2009 року.

Таку упевненість висловив президент головуючої в ЄС Франції Ніколя Саркозі в посланні з нагоди 5-й щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії, повідомляє прес-служба.

Саркозі також назвав підписання цієї угоди метою головування Франції в ЄС.

Він запевнив учасників самміту в тому, що Україна "має стратегічне значення для Європи", і він особисто, з моменту обрання президентом Французької республіки прагнув до того, щоб між ЄС і Україною "установилися особливі відносини".

"Ми гаряче сподіваємося, що в ході Евіанського самміту 9 вересня, ЄС і Україна зможуть підписати історичні домовленості про принципи, мету, обсяг і складові частини такого партнерства на майбутні роки заради європейського майбутнього України. Евіанський самміт має дати вирішальний імпульс переговорам про нову угоду, що потім буде оформлена і підписана на початку 2009 року".

Саркозі висловив впевненість у тому, що нова угода, що прийде на зміну угоді про партнерство і співробітництво 1994 року, "позначить нову еру в розвитку відносин України і ЄС".

Він сподівається, що угода "дозволить зміцнити співробітництво у всіх сферах загальних інтересів - політичному діалозі, міжнародній політиці та політиці безпеки, економіці та співробітництві в енергетичній сфері, безпеці і законності, включаючи візове питання, і зміцненні спільних інституцій".

Він особливо підкреслив, що нова Угода буде встановлювати Зону вільної торгівлі між ЄС і Україною, що значно підсилить економічну інтеграцію.

Саркозі висловив впевненість у тому, що за умови укладення нової Угоди "зближення ЄС і України буде прогресувати, що повною мірою відповідає європейській ідентичності і європейському вибору України", підкресливши важливість задачі заохочення і підтримки зусиль України в сфері політичної й економічної модернізації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua