Кравчук вважає, що Україну може захистити тільки одна організація

Понеділок, 14 липня 2008, 15:34

Екс-президент Леонід Кравчук вважає, що Україна повинна виступати проти втручання в її внутрішні справи і відстоювати свою територіальну цілісність аж до звернення до міжнародних організацій.

Про це він сказав у ході інтернет-конференції на Лізі, відповідаючи на питання про заяви окремих російських політиків про приналежність Криму і Севастополя.

"Позиція України повинна бути такою, як будь-якої цивілізованої країни, якій пред'являють фактично територіальні претензії", - заявив Кравчук.

"Тут не може бути ніяких обговорень - правильно це або неправильно, обґрунтовано або необґрунтовано з погляду Росії", - наголосив він.

На думку Кравчука, "позиція однозначна - Україна рішуче виступає проти втручання в її внутрішні справи".

"І друге. Україна зобов'язана в таких випадках звертатися до міжнародних організацій, у тому числі до Організації Об'єднаних Націй, для того, щоб захистити свої корінні інтереси і свою територіальну цілісність, що є основним початком будь-якої політики, будь-якої держави, будь-якої партії", - додав він.

На зауваження про те, що позаблоковий статус України є всього лише міфом, Кравчук сказав: "Я підтримую вас, хоча у свій час теж займав позицію позаблокового статусу України".

"Сьогодні переконався, що це ілюзія, і Україна повинна мати захист своїх корінних інтересів, своєї незалежності і своєї територіальної цілісності", - заявив екс-президент.

На думку Кравчука, "такий захист сьогодні можна мати тільки від Північно-Атлантичного альянсу, НАТО".

"Інших структур у Європі, що могли б захистити Україну, сьогодні не існує. Треба відкинути ілюзії і жити в реальному світі", - заявив екс-президент.

"І друге. Треба перестати спекулювати на НАТО тим політикам, що сьогодні так і не знають статусу НАТО і його принципових політичних позицій. Я виступаю за захист інтересів України", - додав він.powered by lun.ua