Росія має погоджувати свої свята в Криму

Вівторок, 15 липня 2008, 12:31

Російській стороні необхідно витримати визначену законодавством України відповідну процедуру для організації святкування Дня Військово-морських сил Росії у Севастополі 27 липня.

Про це журналістам повідомив на брифінгу у вівторок керівник прес-служби Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич.

За його словами, минулого тижня з'явилася інформація про те, що російська сторона планує святкувати в Севастополі свій День ВМС.

"Це має бути погоджене з компетентними органами України", - заявив Кирилич.

За його словами, базовим документом, що регламентує проведення подібних заходів, є постанова Кабінету міністрів від 2003 року.

Відповідно до цього документа, сторона, що планує провести святкування певної дати з залученням військовослужбовців і військової техніки на території України, має за 3 місяці надати українській стороні проект плану, що має бути пізніше погоджений з українською стороною.

Крім того, заходи з залученням військової техніки мають проходити виключно в місцях базування Чорноморського флоту Росії.

Кирилич підкреслив, що такий захід не може проходити в населеному пункті.
Також має бути створений спеціальний комітет за участі представників України, який би керував цими подіями.

За словами Кирилича, якщо всі ці пункти будуть дотримані, то українська сторона не проти такого свята.

Відповідаючи на питання, чи попередила в зазначений термін Росія про намір провести День ВМС, Кирилич сказав: "Російська Федерація звернулася з нотою, однак далеко не в зазначений термін".

За його словами, остаточного рішення українська сторона ще не прийняла. "До 27 липня ще є час", - підсумував керівник прес-служби МЗС України.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua