Тепер за російського журналіста заступилася церква

Неділя, 20 липня 2008, 11:39

У Російській православній церкві глибоко стурбовані вилученням у київському аеропорту відеоматеріалу в російського журналіста, який знімав сюжет про ситуацію в українському православ'ї.

"Цей факт викликає глибоке занепокоєння", - заявив порталу "Інтерфакс-Релігія" секретар Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату Микола Балашов.

"Очевидно, є представники української влади, які не зупиняються й перед грубими порушеннями свободи слова заради досягнення тої мети, що перед ними поставлена: приховати від народу правду про розкол заради штучного створення якоїсь нової "єдиної помісної" церкви", - вважає Балашов.

Представник Московського патріархату відзначив, що це не єдиний тривожний сигнал, що надійшов днями з України.

"Повідомляють, що деякі чиновники державної адміністрації вживають активних зусиль для того, щоб заборонити проведення ввечері 26 липня на майдані Незалежності великого концерту, присвяченого 1020-річчу Водохрещення Русі", - сказав співрозмовник агентства.

За його словами, у цьому святковому вечорі візьмуть участь музичні групи з Росії й України - зокрема, "ДДТ" і "Брати Карамазови", перед переважно молодіжною аудиторією виступлять православні ієрархи й проповідники.

"З київською мерією проведення концерту було давно погоджене, всі дозволи отримані, але в останні дні на організаторів чиниться тиск", - заявив священик.
powered by lun.ua