Ющенко збільшив ціну олімпійського золота, а гроші знайде Тимошенко

Вівторок, 22 липня 2008, 08:25

Президент Віктор Ющенко своїм указом збільшив у півтори рази розмір державних стипендій чемпіонам та призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор.

Про це сказано в указі Ющенка щодо створення додаткових умов для підготовки українських спортсменів, повідомляє прес-служба Мінсім’ї.

Згідно з документом, кількість стипендій президента України для видатних спортсменів та тренерів України з олімпійських видів спорту збільшено зі 140 до 200.

Ющенко також збільшив розміри стипендій, а також запровадив диференційований підхід, що залежить від результатів спортсмена.

Якщо раніше розмір стипендій становив 9 тисяч за перше і друге місця на Олімпійських іграх та перше на чемпіонаті світу, то зараз олімпійське золото буде відзначене стипендією у 15 тисяч гривень на місяць.

За олімпійське срібло або перше місце на чемпіонаті світу спортсмен та тренер отримуватимуть по 12 тисяч гривень щомісяця; олімпійська бронза – 10 тисяч гривень.

Друге місце на чемпіонаті світу – 9 тисяч, третє місце світової першості – 7 тисяч.

Чемпіони та призери чемпіонату Європи отримуватимуть наступні стипендії: перше місце – 5 тисяч гривень, друге місце – 3 тисячі гривень, третє місце – 2 тисячі гривень.

Крім того, президент закликав уряд розробити стратегію формування сучасної системи олімпійської підготовки в Україні на період до 2020 року.

Він також доручив уряду розробити загальнодержавну цільову соціальну програму "Спортивні споруди України" на 2010-2015 роки.
powered by lun.ua