БАЛОГА "ПОРАДУВАВ" ПУТІНА АВЕРСОМ УКРАЇНСЬКОГО НАФТОГОНУ?

Вівторок, 22 липня 2008, 10:16

Глава секретаріату президента Віктор Балога переконаний, що використання нафтопроводу "Одеса – Броди" в запроектованому напрямку принесе значні вигоди для вітчизняної економіки.

Пор це йдеться в його заяві, поширеній у вівторок.

На думку Балоги, аверсне використання нафтогону "стане вагомим елементом у справі диверсифікації поставок енергоносіїв у нашу країну".

Крім того, аверсний режим використання цієї магістралі розширить можливості для міжнародної співпраці України в галузі енергетики в контексті формування єдиної енергетичної політики Європи.

На сьогодні напрацьовано конкретні рішення, які дозволять незабаром використовувати потужності нафтопроводу з максимальною ефективністю.

Балога категорично відкинув закиди прем'єр-міністра Тимошенко щодо існування корупційної складової у переведенні нафтопроводу Одеса – Броди в аверсний режим.

Він нагадав, що трубопровід був спроектований і побудований із належним техніко-економічним обґрунтуванням цього проекту саме для перекачування каспійської нафти з одеського терміналу до європейських споживачів. Отже, заяви прем'єра та її спроби протидіяти відновленню проектного напрямку використання цієї магістралі руйнують зацікавленість низки держав Середньої Азії та Європи в енергетичному співробітництві з Україною, йдеться в заяві.

Як відомо, минулого тижня секретаріат президент заявив, що Тимошенко зриває плани по реалізації проекту "Одеса – Броди", на що прем’єр звинуватила секретаріат у реалізації корупційної схеми, яку вона назвала "Росукренерго-3".

У понеділок на засіданні президії російського уряду Володимир Путін уточнив, що "Одеса-Броди" буде працювати в аверсному режимі.

"Це буде вже не реверсний, а аверсний режим", - сказав Путін у відповідь на заяву віце-прем`єр-міністра Росії Ігоря Сєчіна, який щось наплутав і заявив, що російські нафтотрейдери стурбовані намірами України здійснити в 2008 році прокачування нафти нафтопроводом "Одеса-Броди" в реверсному напрямі.

З 1 серпня 2004 року "Одеса-Броди" працює в реверсному режимі. Він передбачає експлуатацію нафтопроводу "Одеса-Броди" у найближчі три роки в реверсі з компаніями російсько-британської групи ТНК-BP для транспортування 9 млн. тонн російської нафти щорічно.
powered by lun.ua