До Тимошенко прилетить глава "Газпрому"

Вівторок, 22 липня 2008, 12:08

У вівторок голова правління "Газпрому" Олексій Міллер відправиться в Київ, щоб за дорученням Володимира Путіна провести переговори про умови постачань газу в Україну з 1 січня 2009 року.

Про це пише російське видання "Время новостей".

За інформацією видання, "наказ надійшов керівникові "Газпрому" після того, як у п'ятницю український прем'єр Юлія Тимошенко подзвонила голові російського уряду, щоб обговорити "різні питання торгово-економічної співпраці двох країн".

Напередодні поїздки Олексій Міллер уперше приїжджав на офіційну зустріч у заміську резиденцію президента Росії Дмитра Медведєва "Горки", щоб відзвітувати про виконання програми газифікації. Але крім розвитку інфраструктури постачань газу російським споживачам Медведєв і Міллер обговорили позицію на зустрічі у вівторок.

Офіційно про тему переговорів нічого не відомо.

За інформацією газети, Міллеру могли доручити почати з владою України конкретні переговори про формулу ціни, що повинна бути записана в новий довгостроковий контракт із "Нафтогазом".

"Торг "Газпрому" із середньоазіатськими країнами, чий газ поставляється українським споживачам, про умови закупівлі з наступного року ще далекий від виходу на фінішну пряму. Тому старт предметного діалогу з Києвом може означати готовність Москви "відв'язати" Україну від різкодорожчаючого газу із Середньої Азії. І відповідно вести переговори про поетапне підвищення цін на російське паливо до європейського рівня. ", - пише видання.

"Питання лише в тім, що український уряд може запропонувати "Газпрому" в обмін на пільговий період, крім безперебійного транзиту", - відзначає автор статті.

Видання також відзначає, що у Володимира Путіна установився досить тісний контакт із Юлією Тимошенко.

Усього за два місяці свого прем'єрства він зустрівся з українською колегою двічі. Після другої зустрічі він навіть заявив, що в Києва вперше немає заборгованості за поточні постачання імпортного газу.

"Зараз ситуація знову повернулася на круги своя. Борг "Нафтогазу" перед швейцарським трейдером RosUkrEnergo (на 50% належить "Газпрому") за постачання газу в другому кварталі перевищує 800 млн доларів", - пише видання.powered by lun.ua