Шандра розповів, чому МНС не може оперативно реагувати на загрози

Вівторок, 29 липня 2008, 08:55

У західних областях України залишаються знеструмленими через негоду 97 населених пунктів.

У постраждалих від стихійного лиха областях продовжуються рятувальні роботи, повідомляє Міністерство з надзвичайних ситуацій.

Міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра, оцінюючи наслідки повені на Західній Україні, в ефірі Радіо "Свобода" у понеділок увечері заявив, що ще рано говорити про остаточну суму збитків, оскільки багато що й досі перебуває під водою.

Усі захисні споруди, які були покликані убезпечити від повені, зруйновані. Їх побудували 40-50 років тому, зазначив міністр.

Він також повідомив, що "знищено 360 автомобільних мостів і 561 пішохідних мостів по всіх областях. Розмито 680 кілометрів автомобільних шляхів".

За словами міністра, "потрібно робити гідротехнічні розрахунки, потрібно розробляти нові програми вирубки лісів, потрібно розробити програму дамб, програму гідроукріплень".

Шандра заявив, що його відомство не має можливості оперативно реагувати на загрози, що виникають, через відсутність оперативного фонду МНС.

"Має бути створений оперативний фонд МНС. Резервний фонд знаходиться у підпорядкуванні мінекономіки. Резервний фонд включається через 3-4 дні. Ми не маємо до нього відношення", - сказав міністр з питань надзвичайних ситуацій.powered by lun.ua