Львівська облрада звинувачує Тимошенко у величезних збитках від повені

Вівторок, 29 липня 2008, 17:36

Наслідки стихійного лиха в Західних областях могли бути набагато меншими, якби органи виконавчої влади та Кабінет міністрів належним чином поставилися до проблеми захисту населених пунктів від повеней та паводків, інших природних лих.

Про це йдеться у зверненні президії Львівської обласної ради до Кабінету міністрів та Львівської облдержадміністрації щодо розробки державної та обласної Програм протипаводкових заходів, прийнятому президією Львівської облради 28 липня.

У зверненні сказано, що "ось уже майже рік Кабмін не може "погодити" регіональної програми протипаводкових заходів щодо захисту населених пунктів та територій гірських районів Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей на 2008-2012 роки".

За даними облради, "цей документ пройшов усі необхідні погодження на рівні органів місцевого самоврядування та виконавчої влади трьох областей і, на жаль, від грудня 2007 року "застряг" у владних столичних урядових кабінетах".

Президія облради зазначає, що ще у 2006 році регіональними підрозділами Державного комітету з водного господарства було розроблено унікальний проект "Створення ємностей для акумуляції паводкової води в заплаві річки Дністер".

Його реалізація дала б змогу акумулювати до 170 млн. м3 паводкових вод і знизити рівень паводкової хвилі в басейні Дністра до 2-3 м. Орієнтовна загальна вартість цього проекту - 80 млн. грн.

А це в десятки разів менше від збитків, які завдав удар стихії західним областям 24-27 липня, наголошується у зверненні.

У зв'язку з цим президія Львівської облради звертається до Кабінету міністрів з проханням терміново розглянути та прийняти вищезгадані протипаводкові програми, повідомляє УНІАН.

Також автори звернення доручили Львівській облдержадміністрації провести комплексну інвентаризацію територій, які потрапляють під можливий вплив повеней та паводків, і подати на розгляд обласної ради відповідну програму заходів щодо їх убезпечення.powered by lun.ua