Ющенко заявив, що Росія своїм флотом втягує Україну в конфлікт

Вівторок, 12 серпня 2008, 17:41

Президент Віктор Ющенко заявляє, що використання кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації, що базуються в Криму, є небезпечним прецедентом, оскільки це втягує Україну в міжнародний конфлікт.

Про це Ющенко заявив на брифінгу в аеропорту в Сімферополі перед відльотом у Грузію.

"Мене як президента особливо стурбувала ситуація по використанню флоту, що базується на військовій базі міста Севастополя у воєнних діях... блокуванні акваторії Чорного моря по всьому периметру грузинського кордону", - сказав Ющенко.

"Це небезпечний прецедент, оскільки саме через такий рід прецедентів Україна втягується в міжнародні конфлікти, не бажаючи цього", - додав президент.

Саме тому, за словами глави української держави, 10 серпня Міністерство закордонних справ України було уповноважено заявити по цьому питанню окрему позицію.

"Вона полягає в тому, що між українською і російською стороною невідкладно повинні розпочатися переговори, ціль яких - підписання угоди, яка б регулювала особливості використання російського Чорноморського флоту, що базується на українській території, для участі в конфліктах із третіми країнами", - підкреслив Ющенко.

"Сподіваюся, що такі переговори почнуться в рамках підкомісії з Чорноморського флоту, що працює в рамках спільної комісії президентів двох країн", - відзначив президент України, додавши при цьому: "Це чуттєве для нас питання і ми б хотіли якомога швидше розставити відповідні крапки".

Після прес-конференції в Сімферопольському аеропорті Ющенко, президенти Польщі, Естонії, Литви і прем'єр-міністр Латвії відправилися в Тбілісі.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua