Росія обвинуватила Київ у необ'єктивності

Вівторок, 12 серпня 2008, 21:53

Посол України в Росії Костянтин Грищенко та статс-секретар, заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін детально обговорили збройний конфлікт на території Грузії.

Статс-секретаря було поінформовано про місію президента Віктора Ющенка, який у вівторок прибув до Грузії разом зі своїми колегами з Польщі, Литви й Естонії та прем‘єр-міністром Латвії з метою сприяти припиненню трагедії, кровопролиття і запобігання нових людських жертв.

Було наголошено, що українська сторона всі свої зусилля спрямовує на те, щоб досягти негайного припинення будь-якого насильства, унеможливлення застосування сили проти мирного населення, повернення біженців, досягнення домовленості про мирне врегулювання на основі дотримання принципу територіальної цілісності Грузії.

З російського боку було висловлено занепокоєння "однобічною і необ`єктивною позицією Києва щодо агресії Грузії проти Південної Осетії", повідомляється на сайті російського міністерства.

Особливу увагу було приділено "необгрунтованим претензіям української сторони до участі Чорноморського флоту в операції з підтримки миротворчих зусиль".

А також "були обговорені деякі практичні питання двосторонніх відносин".

***
Водночас Посол Грузії при НАТО Реваз Бешидзе звернувся у вівторок до альянсу з проханням надати республіці військову допомогу, зокрема щодо заміни системи радарів, зруйнованих при російському наступі, повідомили місцеві ЗМІ.

Інформацію про те, що представник Грузії сформулював кілька "специфічних запитів про допомогу" підтвердив журналістам генеральний секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер.

"Вони (запити) будуть в терміновому порядку розглянуті НАТО", - заявив він після закінчення в Брюсселі зустрічі послів країн-членів НАТО з грузинським колегою щодо ситуації в Південній Осетії.

УНІАНpowered by lun.ua