У Ющенка не можуть не пустити в Крим кораблі ЧФ, що вже вийшли

Середа, 13 серпня 2008, 17:05

Україна не має юридичних підстав не пустити кораблі Чорноморського флоту Російської Федерації на територію України після їх участі в кавказькому конфлікті.

Про це заявив перший заступник глави секретаріату президента Олександр Шлапак на брифінгу в середу, повідомляє УНІАН.

За його словами, діючий до сьогоднішнього дня порядок передислокації і перетину кордону кораблями Чорноморського флоту не передбачав відповідальності за порушення умов передислокації і перетину кордону, що дозволило кораблям вийти з бази у Криму офіційно до Новоросійська, а насправді – в зону конфлікту.

Також Шлапак зазначив, що сьогодні, за різними підрахунками, на території України перебуває більше 10 тис. російських військових, які офіційно не зареєстровані в Україні.

Представник секретаріату додав, що у середу указами президента був введений в дію новий порядок передислокації та перетину кордону військових формувань інших країн, який передбачає відповідальність аж до вимоги порушникам негайно залишити територію України.

Щодо санкцій кораблям ЧФ, які заявили, що йдуть до Новоросійська, а фактично направилися в зону бойових дій на Кавказ, то цей новий порядок до них не може бути застосований.

"На жаль, документ не має зворотної сили (у часі), і, таким чином, юридичних підстав говорити про те, що у нас є можливість вимагати певної відповідальності від кораблів Чорноморського флоту, на превеликий жаль, у нас немає", - сказав Шлапак.

Він підкреслив, що це демонструє недосконалість українського законодавства в цьому питанні.

Шлапак зазначив, що відповідний порядок був фактично ухвалений одноголосно постановами уряду ще у липні, але з невідомих причин так і не набрав чинності. Тоді, за словами Шлапака, за цю постанову проголосували одноголосно всі члени уряду.

Він також поінформував, що укази президента повністю відтворюють вищезазначені постанови уряду, а також містять низку доручень уряду щодо підготовки документів, необхідних для запровадження нового порядку перетину кордону.

Шлапак висловив переконання, що уряд виконає всі ці доручення.

Крім того, заступник глави секретаріату президента повідомив, що рішення РНБО було ухвалено шляхом опитування членів РНБО, і 12 із 14 членів РНБО позитивно висловились за схвалення відповідних порядків. Не підтримали цей документ два члени РНБО: прем'єр-міністр та міністр внутрішніх справ.powered by lun.ua