Гриценко: ВР має відреагувати на грузино-російський конфлікт

П'ятниця, 15 серпня 2008, 08:25

У вересні, на початку чергової сесії, Верховна Рада України повинна прийняти єдине, консолідоване рішення щодо грузино-російського конфлікту.

На цьому наголосив голова комітету ВР із питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко журналістам після засідання комітету, на якому розглядалося питання щодо конфлікту між Росією і Грузією, повідомляє УНІАН.

У зв’язку з цим Гриценко повідомив, що на засіданні лише обговорювалися певні питання, але конкретні рішення не приймалися. Він пояснив це неповною присутністю усіх членів комітету на засіданні.

Разом із тим Гриценко зазначив, що ініціюватиме перед головою Верховної Ради Арсенієм Яценюком питання проведення підготовчого засідання для погодження усіх суперечливих питань, пов’язаних із ситуацією на Північному Кавказі.

"Верховна Рада повинна ухвалити єдине, консолідоване рішення з цього питання, адже ця сфера безпосередньо пов’язана і з нашою незалежністю", - сказав Гриценко.

Крім того, голова комітету ВР із питань нацбезпеки й оборони заявив, що Україні необхідно домогтися виконання Росією указів президента Віктора Ющенка щодо пересування формувань Чорноморського флоту Російської Федерації.

Коментуючи підписання Ющенком 13 серпня двох указів щодо ЧФ РФ, Гриценко зауважив, що подібні документи готувалися вже давно, але були прийняті лише зараз.

Гриценко позитивно оцінив набуття чинності цими указами і у зв’язку з цим зауважив, що їхнє прийняття підпадає під ситуацію "краще пізно, ніж ніколи".

Водночас він наголосив, що керівництво держави має ухвалювати такі рішення і робити такі заяви, які буде спроможне виконати.

Говорячи про дієвість цих указів президента, Гриценко заявив, що "Україна повинна добитися їхнього виконання російською стороною".
powered by lun.ua