Німеччина вважає, що Росія перегнула палку

П'ятниця, 15 серпня 2008, 16:59

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що вважає дії Росії у відношенні Грузії непропорційними, і висловила надію на якнайшвидший початок врегулювання конфлікту на основі узгоджених принципів.

"Навіть якщо враховувати опис Росією ситуації, я все рівно сказала, що вважала реакцію Росії непропорційною", - сказала Меркель у ході прес-конференції в п'ятницю в Сочі з президентом РФ Дмитром Медведєвим.

Два лідери вийшли до преси після обговорення ситуації навколо Південної Осетії, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Меркель підкреслила, що присутність російських військових на території Грузії вважає "неправильною".

"Тому потрібно терміново приступити до реалізації плану із шести принципів, щоб російські війська вийшли з території Грузії", - зазначила канцлер Німеччини.

На її думку, "тут є прогрес". "Сподіваюся, що всі сторони підпишуть цей план. Я з задоволенням почула, що, на думку російської сторони, цей план - гарна основа", - сказала Меркель.

Крім того, канцлер Німеччини висловила думку, що в основі врегулювання конфлікту навколо Південної Осетії повинен лежати принцип територіальної цілісності Грузії.

"Ми не можемо чекати ще 15 років для врегулювання цього конфлікту, поки ми не знайдемо стабільного рішення. Вихідним пунктом повинна стати територіальна цілісність Грузії", - сказала Меркель.

"Дуже важливо, щоб були доповнені питання, пов'язані з виведенням військ, наданням гуманітарної допомоги - причому, як грузинському населенню, так і осетинському", - зазначила канцлер.

За словами Меркель, "ми хочемо, щоб у регіоні було більше міжнародних спостерігачів". "Важливо, щоб ті спостерігачі, що знаходилися там, як місія ОБСЄ, стежили за ситуацією і могли дотримуватися об'єктивності", - додала вона.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua