Ющенко залишиться без зовнішньої політики?

Понеділок, 18 серпня 2008, 08:37

Заступник глави секретаріату президента Олександр Чалий подав заяву про відставку.

Про це в понеділок пише газета Комерсант-Україна із посиланням на джерела в секретаріаті президента.

У секретаріаті президента інформацію про відставку Чалого не підтвердили, але і не спростували.

"Я можу тільки сказати, що Олександр Чалий перебуває у відпустці", – заявила глава служби інформаційної політики СП Лариса Мудрак.

"Він зараз за межами Києва, тож переадресувати йому ваше питання немає можливості", - додала вона.

У той же час один із представників керівництва секретаріату, що побажав залишитися неназваним, підтвердив відомості про відставку Чалого.

"Олександр Олександрович сам написав заяву про відставку. Наскільки мені відомо, президент ще не підписав її і не розмовляв з ним з цього питання, тож теоретично усе ще може змінитися", – наводить слова свого джерела газета.

Інші джерела стверджують, що Чалий прийняв рішення про відставку саме під тиском керівництва секретаріату.

"Питання вирішене остаточно. Чалого змусили піти у відставку, попередньо відібравши більшість повноважень", - заявив інший співрозмовник видання в СП.

Спочатку в секретаріаті з'явився уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовский і заступник глави СП Андрій Гончарук, на яких замкнули ключові питання зовнішньої політики. У підсумку Чалого відсторонили навіть від підготовки самміту Україна-ЄС, що відбудеться 9 вересня у Франції.

Представники МЗС і закордонних дипмісій, акредитованих в Україні, підтвердили те, що питання відставки заступника глави СП у дипкорпусі почали обговорювати давно.

"Ми очікували відставки Олександра Чалого ще в травні", – повідомив співрозмовник в посольстві однієї з європейських держав.

Однією з причин розбіжностей між Чалим і керівництвом СП є той факт, що його дружина Інна Новак балотувалася на виборах у травні за списками БЮТ і зараз є депутатом Київради.

Під час виборчої кампанії Чалий уже подавав заяву про звільнення з СП, але тоді було досягнуто згоди, і він залишився.

Тим часом дипломати відзначають, що однією з причин тиску на Чалого стало невдоволення президента його роботою. У числі невдач називається підготовка до самміту НАТО в Бухаресті, на якому Україна не одержала План дій щодо членства в альянсі.powered by lun.ua