Росія відкинула чергову резолюцію по Грузії

Середа, 20 серпня 2008, 08:49

Росія відкинула французький проект резолюції Радбезу ООН по Грузії, запропонований до обговорення у новій редакції.

Про це повідомляє 20 серпня Лента.ру з посиланням на AFP.

"Російська Федерація не зможе підтримати проект резолюції, запропонований сьогодні Францією", - заявив постійний представник РФ в ООН Віталій Чуркін.

Крім того, він звинуватив західних колег у тому, що під час обговорення ситуації в Грузії вони ведуть "пропагандистську кампанію на шкоду серйозній політичній роботі".

Як повідомляє агентство Reuters, проект резолюції вимагав негайного виведення російських військ із Грузії і виконання інших умов перемир'я. Тбілісі також зобов'язаний повернути свої війська в місця постійної дислокації.

У проекті резолюції окремо підкреслюється необхідність збереження "територіальної цілісності Грузії в кордонах, визнаних міжнародним співтовариством".

Раніше Чуркін позитивно відгукувався про новий проект резолюції і натякав на можливість його "швидкого ухвалення".

Проте, він відзначав, що в проекті залишаються спірні пункти, які вимагають уточнення. Крім того, за словами Чуркіна, "є пункти, які російській стороні хотілося б додати в проект".

Як відомо, Росія наполягає на включенні в текст резолюції формулювань, які засуджують "агресію Грузії у відношенні Південної Осетії".powered by lun.ua