Діаспора говорить про порушення прав українців у Росії

Середа, 20 серпня 2008, 14:53

Українці з 30 країн світу, що представляють 20-мільйонну діаспору, приїхали до Києва на IX Світовий Конгрес Українців.

У середу комісія СКУ з прав людини розглядала проблеми захисту прав українців, які живуть у країнах СНД.

Як повідомляє Радіо "Свобода", йшлося про "порушення прав українців за етнічною ознакою у Росії та Узбекистані" і "звуження прав українських організацій" у цих країнах та Білорусі.

Істотним, на думку учасників Конгресу, є і брак інформації про події в Україні.

Як заявив в інтерв’ю Радіо "Свобода" президент СКУ Аскольд Лозинський, "нинішній Конгрес планує виробити спільну позицію світового українства щодо захисту прав українських громад у СНД, а також щодо мовної політики усередині України".

"Ще одне важливе завдання СКУ – проведення заходів до 75 роковин Голодомору в Україні", - додав Лозинський.

Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк привітав учасників ІХ Світового конгресу українців.

"Велелюдне зібрання – свідчення вашої великої праці на ниві об’єднання українців усього світу, адже ви взяли на себе велику місію – будувати мости від серця до серця, долаючи відстані і кордони, щоб кожен українець у всьому світі міг відчути себе частинкою єдиної нації", - зазначив він.

За словами Яценюка, цей форум ще раз засвідчує: "українці – єдина нація, і жодні кордони не можуть розділити нас, якщо у нас єдине серце, одна думка і одне прагнення – жити і працювати для процвітання нашої спільної Батьківщини".

Як відомо, Світовий Конгрес Українців утворено як міжнародну неполітичну організацію – об’єднання українських громад – у 1967 році. За основне завдання Конгрес ставить підтримку українських громад, допомогу Україні, підтримку демократичних змін в українському суспільстві.powered by lun.ua