БЮТ і "Регіони" звинувачують у змові - представник Ющенка

Вівторок, 26 серпня 2008, 12:37

Фракції БЮТ та Партії регіонів фактично вступили у змову при підготовці своїх проектів внесення змін до Конституції, заявила секретар Національної конституційної ради, заступник глави секретаріату президента Марина Ставнійчук.

Вона нагадала, що створення Національної конституційної ради свого часу було погоджено з усіма парламентськими політичними силами, повідомляє прес-служба президента.

"Проте певні політичні сили, які належать до правлячої коаліції та опозиції, почали самостійно гратися в конституційну реформу, навипередки репрезентуючи свої зміни до Конституції, прикриваючись, як завжди, інтересами української громади", – сказала Ставнійчук.

Вона додала, що йдеться про конституційні зміни, підготовлені БЮТ та Партією регіонів.

За словами Ставнійчук, БЮТ, напрацьовуючи власні зміни і доповнення до Конституції, порушує домовленості, закладені в коаліційній угоді.

Відповідно до угоди про створення коаліції демократичних сил у Верховній Раді, БЮТ і "НУ-НС" мали спільно розробляти зміни до Конституції, зауважила представник президента в КС і ЦВК.

"Ми стали всі свідками того, що БЮТ розробив свої пропозиції до Конституції України, які широко обговорювалися в пресі", – констатувала Ставнійчук.

Вона відзначила, що "дивовижним чином збігаються погляди БЮТ та Партії регіонів на черговий перерозподіл повноважень всередині владного "трикутника", формування складу Верховної Ради у такий спосіб, що очевидно спотворює представницький характер єдиного органу законодавчої влади".

"Тандемом ці політичні сили пропонують, щоб одна партія (а виборчі блоки ними не передбачаються), яка отримала найбільшу кількість голосів, автоматично здобувала більшість депутатських мандатів у Верховній Раді", - уточнила Ставнійчук.

"Фактично ж ідеться про змову двох найбільших парламентських фракцій, усунення народу як єдиного джерела влади від визначення конституційного ладу", - заявила представник президента.

"При цьому використовується політика потрійних стандартів при висловленні своїх позицій. Для народу – одна, при внесенні законопроекту про зміни до Конституції України у парламент – друга, а на засіданні Національної конституційної ради – третя", – сказала вона.

За словами Ставнійчук, президент вкотре наполягає, що конституційний процес не може використовуватися у вузько політичних інтересах. А напрацювання якісних змін до Конституції можливе лише за умов стабільної політичної ситуації.powered by lun.ua