Росія нервує і не вірить, що кораблі НАТО прийшли з "гуманітаркою"

Вівторок, 26 серпня 2008, 13:35

Російський Генштаб стурбований посиленням присутності військових кораблів НАТО в акваторії Чорного моря і не вірить у те, що в Грузію вони доставляють гуманітарну допомогу.

Про це на прес-конференції в Москві заявив заступник начальника Генштабу РФ Анатолій Ноговіцин, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Нарощування угруповання НАТО в Чорному морі нас дуже тривожить", - сказав генерал.

За його словами, якщо вдень 25 серпня в акваторії Чорного моря було 9 кораблів НАТО, то до вечора у протоку Босфор пройшов ще один фрегат ВМС США.

"Більш того, як нам стало відомо, найближчим часом очікується прибуття ще 8 бойових кораблів країн НАТО", - сказав Ноговіцин.

"Для чого це робиться? Посилаються на планові навчання. І дійсно можна в цьому питанні якусь легітимність побачити. Але ця вісімка (8 кораблів НАТО, прибуття яких очікується в Чорне море) уже з не гуманітарним вантажем, з іншою метою", - додав він.

"Дуже важко повірити, що всі попередні заходи (кораблів НАТО в порти Грузії) виконувалися тільки з гуманітарною допомогою, як заявлено", - сказав представник Генштабу.

На питання про озброєння угруповання кораблів ВМС США в регіоні, Ноговіцин відповів: "Дуже серйозний арсенал на цих кораблях. Що стосується дальності крилатих ракет, то Чорне море - просто мала водойма для масштабів їхнього застосування. Це стратегічна зброя з дальністю пуску 2500 км і більше".

Продовжуючи тему сумнівності тверджень про те, що нарощування присутності кораблів НАТО пояснюється наданням гуманітарної допомоги Грузії, Ноговіцин зауважив, що характер гуманітарної допомоги такий, що "усі ці товари, починаючи з памперсів, можна купити на будь-якому ринку, а не витрачатися на транспортування крейсером".

Генерал підкреслив, що російський Генштаб "уважно стежить за обстановкою і доповідає керівництву свої пропозиції".

На його думку, "у даній ситуації дуже багато чого залежить від політичної волі, щоб припинити нагнітання обстановки".

"Заявлена (закордонними країнами) матеріальна допомога Грузії не відповідає масштабам збитку, завданого грузинській стороні", - вважає Ноговіцин.
powered by lun.ua