Янукович: Україна повинна визнати незалежність Абхазії і Південної Осетії

51 перегляд
Вівторок, 26 серпня 2008, 16:09

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович переконаний, що Україна повинна підтримати волю народів Абхазії та Південної Осетії до незалежності.

"Визнання Російською Федерацією незалежності Південної Осетії та Абхазії – це логічне продовження процесу, який був започаткований західними країнами стосовно визнання незалежності краю Косово", - йдеться у заяві Януковича.

"Ще в лютому цього року я публічно висловлював свої тривоги з приводу того, що такий крок Заходу неодмінно потягне за собою ланцюгову реакцію", - нагадав лідер "Регіонів".

"І ми попереджали світ про небезпеку використання подвійних стандартів у ситуації з визнанням незалежності Косово", - додав він.

За словами Януковича, "проголошення незалежності Косово без згоди на це Сербії фактично зруйнувало той порядок, який був встановлений в питанні непорушності кордонів після Другої світової війни".

"Світ отримав серйозний прецедент із знищення Гельсінських (1975) угод, які давали гарантії непорушності державних кордонів, – заявляв я тоді", - нагадав лідер Партії регіонів.

"Минуло всього кілька місяців і прогноз справдився. Як ставитися тепер до того факту, що Росія визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії, народи яких висловилися за незалежність?", - запитав Янукович.

"Треба діяти без подвійних стандартів – треба вчинити так само, як вчинив Захід у ставленні до проголошення незалежності Косова. Вважаю, що Україна повинна прийняти волевиявлення народів Південної Осетії та Абхазії і визнати їх незалежність", - додав він.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua