ТИМОШЕНКО ЗВИНУВАТИЛА ЮЩЕНКА В РОЗВАЛІ КОАЛІЦІЇ

Середа, 27 серпня 2008, 15:48

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко звинувачує президента Віктора Ющенка в розвалі демократичної коаліції.

Про це вона заявила на прес-конференції у середу, коментуючи заяву Ігоря Кріля пщодо неефективності демкоаліції.

"Це не будь-який депутат НУНС заявив, а цілий Кріль. Це серйозна заява. Кріль – не просто Кріль, а глашатай Віктора Івановича Балоги і президента. І сьогодні нарешті, оприлюднено чітка позиція, що НУНС на чолі з президентом готується створювати коаліцію з ПР", - зазначила Тимошенко.

Вона нагадала, що коли Балога витягнув двох депутатів з коаліції, "двох своїх друзів Рибакова і Бута", то виникло питання правового сенсу: чи є коаліція, чи нема.

"Насправді, конституція вже визначилась, що тільки фракція може увійти чи вийти (із коаліції). Тому ніякі депутати не можуть собі самотужки вийти й залишити в коаліції 225 депутатів", - наголосила Тимошенко.

Втім, відзначила Тимошенко, Партія регіонів зробила подання до КС із приводу існування коаліції. Найбільше здивування прем’єра викликало, що на дебатах в КС представник ПР Олена Лукаш і представник президента Марина Ставнійчук обрали однакову позицію "і доводили, що коаліції немає".

"Те, що представник президент під стенограму трактувала, що коаліції немає, це є ще одним свідченням того, що коаліцію демократичну розвалює персонально президент", - поскаржилась Тимошенко.

Вона нагадала, що з 18 членів КС шість прийшли туди при владі Партії регіонів, а ще шість обрані за квотою президента. Відтак ці судді мають більшість, щоб ухвалити необхідне рішення.

"Є велика загроза того, що за сприяння президента і Партії регіонів буде ухвалено рішення, що коаліції не існує", - заявила Тимошенко.

Від себе Тимошенко пообіцяла "до останнього берегти демократичну коаліцію".

"Будь-який політик на моєму місці вже б емоційно відреагував, але я кожне слово зважую, щоб якимись емоціями чи діями не дати руйнувати демократичну коаліцію", - сказала прем’єр.

Вона підозрює, що звинувачення в національній зраді з'явились, щоб було чим аргументувати створення коаліції з Партією регіонів.

"Мені прикро, що так відбувається", - зауважила вона.powered by lun.ua