Кріль звідкись знає, як Янукович бере "під козирок шостому клерку з Кремля"

Середа, 27 серпня 2008, 16:34

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко та лідер Партії регіонів Віктор Янукович ведуть між собою боротьбу за підтримку Росії на наступних президентських виборах, заявив лідер "Єдиного центру" Ігор Кріль.

"Віктор Янукович та Юлія Тимошенко розпочали запеклу боротьбу між собою за підтримку Росії на наступних президентських виборах, і кожен з них намагається догодити російському керівництву", - цитує слова Кріля прес-служба партії.

На переконання депутата, "Віктор Янукович з одного боку закликає Україну визнати суверенітет Абхазії та Південної Осетії".

"З іншого боку, він не помічає те, що Україна, на відміну від багатьох інших держав, завдяки передбачливій позиції президента Віктора Ющенка, не зробила ні одного кроку для офіційного визнання суверенітету Косово", - продовжив Кріль.

Лідер "Єдиного центру" вважає незрозумілою позицію Януковича з огляду на те, що в України немає жодних як економічних, так і політичних інтересів в Абхазії та Південній Осетії.

"Відчувається, що заяви Януковича зроблені лише на догоду російському керівництву. Більше того, виглядає дивно і неприродно, коли лідеру великої партії, двічі прем'єру 46-мільйонної європейської країни телефонує якийсь шостий клерк із кабінету десь на нижніх поверхах Кремля і дає розпорядження, а той бере під козирок і рухає ініціативи, які йдуть проти інтересів його країни", - заявив Кріль.

"Така ціна дружби з Москвою, яка за 17 років так і не змогла змиритися з нашою незалежністю і суверенітетом", - додав він.

При цьому Кріль впевнений, що "у свою чергу Юлія Тимошенко веде "відчайдушну" боротьбу проти газових посередників з одного боку".

"А з іншого - в інтересах російського "Газпрому" провалює газові контракти для України в Лівії, відмовляє в розробці чорноморських газових родовищ компанії Vanco, а також лобіює транспортування нафти нафтопроводом "Одеса-Броди" у вигідному для Росії напрямку", - додав депутат.

Кріль вважає, що такі кроки направлені проти енергетичної безпеки України та на її залежність від поставок енергоносіїв від російських газових монополістів.

"Подвійні стандарти Тимошенко проявляються й у відношенні до Грузії. Якщо рік тому вона безапеляційно підтримала Саакашвілі в його неоднозначній боротьбі із грузинською опозицією, то її нинішнє красномовне мовчання пов'язане лише зі страхом потрапити в немилість до господаря Кремля", - переконаний депутат.

Як відомо, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вже неодноразово заявляла про підтримку Україною територіальної цілісності Грузії.powered by lun.ua