Балога повісив на Тимошенко вибухи боєприпасів і хоче розібратися

8765 переглядів
Четвер, 28 серпня 2008, 07:20

Увага! Банерну рекламу цієї новини оплачує невідома нам політична сила. Редакція УП виступає проти використання наших новин в політичних цілях.

Вибухи на військових арсеналах стали ще одним наслідком непрофесійних дій уряду, вважає голова секретаріату президента Віктор Балога.

"Несвятковий феєрверк на Харківщині, як і велика вода, що затопила шість областей, прямо пов'язані з непрофесійними, недбалими діями Кабміну із запобігання надзвичайним ситуаціям", - йдеться в заяві Балоги.

"Звісно, уряд на чолі з Тимошенко неодмінно скористається черговим лихом, аби розгорнути піар-кампанію з вихваляння своєї героїчної роботи з ліквідації катастроф. Знову урядовці перед об'єктивами телекамер із трагічною мімікою звітуватимуть про те, що зроблено, аби подолати біду. При цьому ані слова не буде сказано про те, чому уряд ані палець об палець не вдарив для того, щоб відвернути цю НП", - відзначив голова секретаріату.

Глава секретаріату відзначив, що президент Ющенко лише цього року двічі письмово звертав увагу прем'єра на зволікання з вирішенням комплексу завдань з утилізації надлишкових ракет і боєприпасів, які накопичилися в арсеналах Збройних сил. Останнє тривожне застереження президент надіслав Тимошенко 6 серпня.

Балога повідомив, що у Державному бюджеті на цей рік передбачено збільшення асигнувань на утилізацію боєприпасів. Виділені понад 133 млн. гривень дозволяють зробити безпечними і переробити до 32 тис. тонн небезпечних запасів.

Однак Кабмін лише наприкінці травня, тобто за три місяці до вибухів арсеналів біля м.Лозова, затвердив перелік ракет і боєприпасів, що підлягають утилізації у 2008-2009 роках.

Звісно, що через таке затягування контракти та договори на виконання робіт не були укладені.

"Вже не вперше внаслідок бездарних дій уряду держава зазнає багатомільйонних збитків, адже кожна гривня, не вкладена своєчасно в заходи із запобігання надзвичайним ситуаціям, обертається десятками, а то й сотнями гривень, необхідних для подолання лиха", - переконує Балога.

"Інцидент на Харківщині, безперечно, необхідно ретельно розслідувати, аби встановити винних у тому, що кримінальне законодавство називає злочинним недбальством. Напевно, настав час прискіпливо з'ясувати і частку відповідальності високих урядових посадовців за заподіяні збитки", - вважає секретаріату президента.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua