Росія згортає транзит через українські порти

1 перегляд
Четвер, 28 серпня 2008, 10:53

Уперше за кілька років обсяги перевалки російських вантажів через порти України і Балтії в першому півріччі 2008 року знизилися на 2,1%.

"На хвилі урядового гасла: "Російські вантажі - у російські порти" країна скорочує обсяги транзиту через українські порти", - пише газета "Дело".

За словами віце-прем'єра Росії Сергія Іванова, до кінця 2008 року в експлуатацію будуть здані великі перевантажувальні комплекси в російських Усть-Лузі, Ваніно і Прігородном.

Ці порти, здатні переробляти до 56 мільйонів тонн вантажів на рік, і будуть покликані замінити українських і балтійських партнерів.

Вітчизняні морпорти по-різному реагують на таку політику. Екс-директор "Укрморпорту" Сергій Клімов розповів, що в транзиті практично усіх великих українських портів присутня частка російського вантажу.

"Робота порту "Південного" практично повністю побудована на російському вантажі. За всіма законами логістики, він для них найпривабливіший", - пояснив Клімов.

Представники українських торговельних портів заявляють, що скорочення російського транзиту на них не вплине, а буде скоріше невигідним самій Росії.

"Російські вантажі, що йдуть через українські порти - вимушені. Економічно невигідно вантаж, скажімо, з Ізраїлю везти в російські порти через Балтійське море", - пояснили в Одеському порту.

За офіційними даними, обсяги російського вантажного експорту через порт Одеси в 2008 році істотно знизився: з 1,66 мільйона сухих вантажів за 2007 рік до 257 тисяч тонн за 7 місяців 2008 року.

У той же час, за словами співробітника Одеського порту, збитків порту це не приносить.

"Вантажопереробка в нас збільшується - кожен місяць ми ростемо в порівнянні з 2007 роком. Тобто російські вантажі не роблять особливого впливу на нашу продуктивність, незважаючи на те, що їхній експорт вже впав", - упевнені в порту.

У свою чергу, заступник начальника Миколаївського порту Сергій Колтипін стверджує, що на даному етапі спрогнозувати наслідки від скорочення для порту важко.

"Ми працюємо з російським вугіллям, але я не думаю, що по ньому скоротяться обсяги. Це не високотарифний товар - битися за нього ніхто не буде", - вважає Колтипін.

Зараз російський транзит Миколаївського порту складає орієнтовно 20% від усього вантажообігу підприємства.

152 мільйони тонн іноземних вантажів обробили українські порти в 2007 році.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua