Російський ЧФ побоюється провокацій і підсилив охорону

1 перегляд
Четвер, 28 серпня 2008, 18:14

Чорноморський флот Росії підсилив охорону своїх об'єктів в Україні для виключення можливих провокацій.

Про це в четвер повідомив помічник головнокомандуючого Військово-морським флотом (ВМФ) РФ капітан першого рангу Ігор Дигало.

"За наявною інформацією, найближчим часом намічені акції представників господарських, судових інстанцій і низки добре відомих громадських організацій України щодо об'єктів навігаційно-гідрографічного забезпечення Чорноморського флоту", - сказав Дигало.

За його словами, ЧФ Росії вживає природних заходів по забезпеченню надійної охорони цих об'єктів з метою їхньої безперебійної роботи в інтересах безпеки судноплавства.

"У даний час об'єкти навігаційно-гідрографічного забезпечення Чорноморського флоту РФ знаходяться під посиленою охороною, що виключає провокації і забезпечує їхню надійну роботу в інтересах безпеки мореплавання і судноплавства", - сказав помічник головкому.

Главкомат ВМФ Росії вважає, що подібні дії української сторони, якщо вони відбудуться, є неправомірними і такими, що суперечать базовим Угодам 1997 року.

Такі кроки, заявив Дигало, наносять шкоду переговорному процесу між Росією й Україною в рамках підкомісії з питань перебування і функціонування ЧФ РФ на території України.

"Призначення цієї підкомісії саме в тому, щоб обговорювати будь-які проблемні питання в цивілізованому форматі. Рішення місцевих судових інстанцій України не мають юридичної чинності щодо об'єктів ЧФ РФ, а спроби порушити роботу цих об'єктів з боку громадських рухів і організацій створюють додаткову напруженість у регіоні, де базується Чорноморський флот", - говорить помічник головкому.

РИА Новости

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua