США називають звинувачення Путіна смішними

П'ятниця, 29 серпня 2008, 11:34

Офіційний представник Держдепартаменту США Роберт Вуд відкинув звинувачення прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна в умисному створенні військового конфлікту в Грузії заради переваги одного з претендентів на пост президента США.

Про це Вуд заявив 28 серпня на брифінгу у Вашингтоні, повідомляє УНІАН.

"Будь-які твердження, що США спровокували цей конфлікт, смішні. Потрібно зосередитися на тому, що зробила Росія", - сказав представник Держдепартаменту США.

"Росія все ще займає частину території Грузії. І робить це, порушуючи свої зобов'язання в рамках перемир'я. Ми хочемо бачити, що Росія виконує свої зобов'язання", - зазначив Вуд.

"Твердження, що Сполучені Штати робили щось для підбурювання цього конфлікту, як я сказав, тільки смішні", - додав він.

Вуд також зазначив, що не має в своєму розпорядженні відомостей про присутність американських громадян у зоні військового конфлікту в Грузії.

Разом з тим, за словами Вуда, зараз американські військовослужбовці активно залучаються до надання гуманітарної допомоги громадянам Грузії.

На думку представника Держдепартаменту США, Росія зараз проводить величезну роботу із самоізоляції.

"Як неодноразово говорилося, Росія знає, що їй треба робити. Перш за все, необхідно припинити звинувачення інших у тій агресії, яку здійснила проти сусідньої країни", - пояснив Вуд.

"Міжнародне співтовариство звернулося до Росії з вимогою про встановлення перемир'я. Росія підписала перемир'я, і ми хочемо побачити, як вона це робить, як виводить свої сили з Грузії і щоб це було зроблено негайно", - додав він.

Раніше прем'єр-міністр Росії Володимир Путін в інтерв'ю американській телекомпанії CNN 28 серпня звинуватив адміністрацію США в умисному створенні військового конфлікту в Грузії ради переваги одного з претендентів на пост президента США.

"У нас є серйозні підстави вважати, що прямо в зоні бойових дій перебували громадяни Сполучених Штатів. І якщо це так, якщо це підтвердиться, це дуже погано. Це дуже небезпечно, і це помилкова політика", - сказав Путін.

"Але якщо це так, то дані події можуть мати і внутрішньополітичний американський вимір. Якщо мої припущення підтвердяться, то тоді виникають підозри, що хтось в США спеціально створив цей конфлікт з метою загострити ситуацію і створити перевагу в конкурентній боротьбі для одного з кандидатів в боротьбі за пост президента США", - додав він.powered by lun.ua