Яценюк пожертвував комфортом, щоб затягти депутатів у Раду

10 переглядів
Субота, 30 серпня 2008, 12:02

Модернізована парламентська система для голосування "Рада" почне працювати впродовж 2-3 наступних тижнів.

Про це повідомив голова ВР Арсеній Яценюк, презентуючи цю систему в суботу.

За його словами, через стислі терміни для встановлення розробники системи ще не встигли провести її сертифікацію.

"Нам ще треба 2-3 тижні, і як тільки з'являться сертифікати держстандарту, санепідемстанції та інших відповідальних органів, я одразу ввімкну систему", - запевнив спікер.

Він також додав, що для зміни системи голосування не потрібно додаткових рішень парламентарів, оскільки процедура прописана в Конституції, а також сказав, що до моменту ввімкнення нової системи депутати голосуватимуть за старою процедурою.

Нова ж система "Рада", як передає кореспондент "Української правди", модернізована за рахунок сенсорної снопки, на якій депутат повинен тримати палець протягом всього голосування, натискаючи при цьому самі кнопки "за", "проти" або "утримався".

За словами Яценюка, це дозволить забезпечити особисте голосування кожного депутата на своєму місці.

"Мене ніхто не переконає в тому, що вчитель з Криму повинен приходити на роботу, лікар в Донецьку – також, а депутат у Києві не повинен цього робити", - підкреслив він.

За словами Яценюка, початкова ціна системи для голосування була 500 тисяч гривень, але йому вдалося "сторгувати знижку у 20%", тому ціна склала трохи більше ніж 400 тисяч грн.

Він запевнив, що регламентний комітет здатен виділити кошти на систему "Рада" з грошей, передбачених на чартерні рейси голови Верховної Ради.

"У бюджеті передбачено 3 млн. грн. на чартерні рейси голови Верховної Ради. Голова Верховної Ради витратив 0 гривень 0 копійок, літав економ-класом. Тому я думаю, що коштів вистачить", - сказав Яценюк.

Однак, при тестуванні системи журналісти знайшли в ній недолік. Зокрема, маючи довгі пальці, можна охопити однією рукою сенсорну кнопку і кнопку для голосування "за". Таким чином, двома руками можна охопити два пульти.

Яценюк пообіцяв ліквідувати цей недолік протягом доби, збільшивши відстань між кнопками, і сказав, що розробники не отримають коштів, доки цього не зроблять.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua