Медведчук каже, що Наливайченко його обезчестив

Понеділок, 15 вересня 2008, 14:33

Екс-лідер СДПУ(о) Віктор Медведчук звернувся до Шевченківського райсуду Києва з позовом до Служби безпеки України і в. о. голови СБУ Валентина Наливайченка про захист своєї честі й гідності.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу партії.

Медведчук просить визнати недостовірною і непідтвердженою інформацію, озвучену Наливайченком на брифінгу 11 вересня, щодо причетності Медведчука до порушень виборчого законодавства в процесі передвиборчої агітації на виборах до Київради.

У позовній заяві також наголошується, що право людини на честь і гідність гарантоване Конституцією України.

"Згідно із законом "Про Службу безпеки України", СБУ є державним органом, що діє на принципах законності, поваги права й гідності особи, а також позапартійності", - йдеться в позовній вимозі.

Як відомо, 11 вересня слідчі СБУ в рамках розслідування кримінальної справи викликали на допит повісткою колишнього голову Адміністрації президента Медведчука "у зв'язку з його антидержавною діяльністю".

За словами в. о. голови СБУ Наливайченка, СБУ стосовно Медведчука проводить ряд інших процесуальних дій з метою недопущення зазіхання на конституційний лад України.

Крім того, Наливайченко заявив, що співробітники СБУ перевіряють заяви українських бізнесменів щодо вимагання від імені Медведчука на так званий проект "Вибори-2010".

Він також додав, що розслідування здійснюватиметься відповідно до законодавства України, і з дозволу слідчого СБУ інформуватиме про дії, які проводитимуться в рамках кримінальної справи, а згодом і прокуратурою.

Наливайченко уточнив, що повістка на допит Медведчуку була вручена під особистий підпис.powered by lun.ua