Росія розігрує сценарій, в якому Україна відіграє одну з найголовніших ролей?

П'ятниця, 19 вересня 2008, 12:23

Російське керівництво розігрує сценарій створення буферної зони з сателітних режимів навколо Росії, і Україна в цьому сценарії відіграє одну з найголовніших ролей, вважає директор Центру близькосхідних досліджень НАН України Ігор Семиволос.

Таку думку він висловив Радіо "Свобода", коментуючи заклик парламенту Криму до Верховної Ради України визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії.

"Конфлікт у тому форматі, який ми спостерігали на Кавказі, я думаю, неможливий у Криму. Але очевидно, що будуть використовуватися внутрішньополітичні чинники в Україні, її внутрішньополітична ситуація", - сказав Семиволос.

"Росія, звичайно, буде використовувати кримський чинник, у тому числі і заяву Верховної Ради Криму, ці настрої, для досягнення більш прийнятних умов для себе в переговорах із українським керівництвом", - додав він.

"Це один із елементів гри, яка, власне, розігрується сьогодні російським керівництвом за сценарієм, як на мене, створення буферної зони навколо Росії з сателітних режимів. Україна в цьому сценарії відіграє одну з найголовніших ролей", - вважає директор Центру близькосхідних досліджень Національної академії наук України.

Щодо заклику Верховної Ради Криму до парламенту України визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії, то Семиволос наголосив, що "кримський парламент не має права законодавчої ініціативи і не в його компетенції робити такі заяви".

"Очевидно, розрахунок у першу чергу був спрямований на свій власний електорат. Тобто головне завдання тут якраз у тому, щоб підтримати свій власний електорат, закріпити цей електорат напередодні, як, напевно, вважає дуже багато хто, позачергових парламентських виборів", - вважає він.

"Я думаю, що передусім, звичайно, це вплив внутрішньокримських "розкладів" і, власне, тиск із боку радикалів із Партії регіонів, скажімо, тієї твердої групи, яку уособлює (лідер Партії регіонів) Янукович і його команда", - сказав директор Центру близькосхідних досліджень НАН України.

Семиволос також припускає, що "цією заявою вони намагаються так само тиснути на Київ, на секретаріат президента, виставляти умови".

"Тобто це, так би мовити, варіант для подальших перемовин на майбутнє. А перемовини так чи інакше будуть, припустімо, з БЮТ, про можливу коаліцію, тобто таким чином, вони намагаються зберегти своє обличчя в разі створення коаліції з БЮТ", - вважає він.
powered by lun.ua