Ющенко їде в Америку

Понеділок, 22 вересня 2008, 08:22

Президент Віктор Ющенко у понеділок, 22 вересня, відбуває з робочим візитом до США для участі у 63-й сесії Генеральної асамблеї ООН.

Як повідомляє прес-служба президента, в ході цієї сесії ГА ООН будуть розглядатися, зокрема, питання глобальної продовольчої кризи, подолання її наслідків і демократизації інститутів ООН.

Під час візиту Ющенко виступить на загальних дебатах 63-ї сесії ГА ООН та викладе позицію України з актуальних глобальних проблем сучасності, а також підпише Конвенцію ООН про права інвалідів.

Планується також проведення двосторонніх зустрічей президента України з генеральним секретарем ООН, главами делегацій інших держав, представниками української громади, бізнесових кіл та членами Атлантичної Ради США.

Програмою візиту передбачені інтерв'ю Ющенка провідним ЗМІ США.

Крім того, як повідомила "Німецькій хвилі" прес-секретар президента Ірина Ванникова, в своєму виступі на загальних дебатах Асамблеї Ющенко має намір закликати світову спільноту визнати Голодомор в Україні 32-33 років геноцидом проти українців.

Визнанню Голодомору геноцидом на рівні ООН опирається Росія, яка оголосила себе правонаступницею Радянського Союзу, пояснив голова Українського інституту національної пам’яті Ігор Юхновський.

Він нагадав, що напередодні засідання Генеральної Асамблеї Москва визнала факт голоду на початку 30-х років минулого століття, але намагається подати його як загальнодержавну, а не суто українську трагедію.

За словами академіка, Інститут національної пам’яті також має сотні тисяч свідчень жертв Голодомору та вже подав документи на підтвердження того, що голод був штучно і навмисно спровокований комуністичним режимом як засіб боротьби з "українізацією".
powered by lun.ua