Росія занадто слабка для "холодної війни" зі США?

Понеділок, 22 вересня 2008, 16:58

Росія набагато слабша за Америку, щоб можна було говорити про початок "холодної війни" між двома країнами, вважає заступник помічника держсекретаря США Метью Брайза.

"Холодної війни" не буде, ті часи давно пройшли. Я вважаю, Росія розуміє, що в порівнянні зі США вона слабка, і це знають усі", - заявив Брайза в інтерв'ю азербайджанському телеканалу ANS.

При цьому він підкреслив, що США бажають Росії тільки добра.

"Протягом своєї кар'єри я працював для поліпшення відносин між США і Росією. Сподіваюся, Росія рано або пізно зрозуміє, що бойові дії їй обходяться занадто дорого", - заявив він.

"Подібні дії позбавляють Росію не тільки великих грошей, але і поваги. Не варто того. Але я налаштований оптимістично, і думаю, що Росія повернеться до миру XXI століття", - сказав високопоставлений американський дипломат.

Брайза розкритикував заяву глави російської місії в НАТО Дмитра Рогозіна про те, що США в особі Грузії готували плацдарм для атаки на Іран.

"Людина, що кидається подібними заявами, демонструє свій непрофесіоналізм. Якщо він хоче займатися полемікою, то його місце роботи - у Держдумі. Це порожні розмови. Думаю, він досить розумна людина, щоб зрозуміти це. Це - дурниця", - сказав американський дипломат.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua