Регіони і БЮТ уже домовилися про відставку Яценюка?

Вівторок, 23 вересня 2008, 10:13

У Партії регіонів і БЮТ досягли домовленості про прийняття відставки голови Верховної Ради Арсенія Яценюка і внесення на розгляд у парламент кандидатури першого віце-спікера Олександра Лавриновича (ПР).

Про це повідомили в понеділок співрозмовники "Комерсант-Україна" у керівництві БЮТ і ПР.

"У вівторок ми зможемо офіційно оголосити про це", - повідомив газеті інформований представник ПР.

"Голосування по Лавриновичу відбудеться цього тижня. Можливо, навіть завтра (23 вересня)", - підтвердив високопоставлений представник БЮТ.

В офіційних коментарях члени БЮТ не заперечують, що фракція може проголосувати за зміну спікера.

"Теоретично це можливо, якщо Яценюк доведе нас до такого стану, що ми погодимося на технічного кандидата ще до створення коаліції. Тому що ті закони, які він відмовляється підписувати, більш важливі в даний момент для парламенту, ніж особистість Яценюка", - сказав депутат від БЮТ Валерій Писаренко.

Разом із тим, як стверджують співрозмовники видання в БЮТ, поки рядових членів фракції не повідомили про рішення керівництва блоку з приводу обрання спікера-"регіонала".

"У нас буває два види засідань фракцій: стратегічні – їх проводить Юлія Володимирівна (Тимошенко), і робочі, на яких ідеться про порядок денний, про те, як голосувати. За останній тиждень стратегічних засідань фракцій не було", - зазначив один із депутатів від БЮТ.

Уже ввечері Партія регіонів зареєструвала проект постанови "Про визначення виду і способу голосування при відкликанні й обранні голови Верховної Ради".

"Він стосується процедури зміни порядку голосування з обрання спікера і припинення його діяльності. Пропонується підтримати це питання відкритим голосуванням за спрощеною процедурою", - розповіла газеті автор документа, депутат Олена Лукаш (ПР).

За її словами, питання зміни спікера буде розглянуте у вівторок чи "у найближчий час".

"Ми затягувати не будемо. Не буде ні звітів, ні запитань-відповідей, ні кабінок (для таємного голосування), ні підрахунків лічильної комісії. Все і так зрозуміло: примусова праця заборонена, людина хоче залишити свою посаду – тож сенс?" - зазначила Лукаш.powered by lun.ua