Ющенко поговорить з Бушем про космос

Понеділок, 29 вересня 2008, 21:54

Президент Віктор Ющенко заявляє, що Україна і США є стратегічними партнерами.

Про це він сказав на прес-конференції в національному прес-клубі в понеділок у Вашингтоні.

"Це (США) істинно стратегічний партнер", - підкреслив президент, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що Україна робить усе, щоб українсько-американські відносини "з кожним роком мали динамізм і прогрес".

Відповідаючи на питання, про що Ющенко має намір говорити в ході зустрічі з президентом США Джорджем Бушем, президент України сказав, що будуть обговорені 4 стратегічні питання.

Ющенко зазначив, що в ході зустрічі буде обговорена ситуація, що склалася навколо грузино-російського конфлікту. Український президент вважає, що поки ще "важко говорити про врегулювання цього конфлікту в перспективі".

На його думку, "протягом багатьох майбутніх місяців" буде обговорюватися питання, як сформувати формулу уроків, які треба винести з цього конфлікту.

Ющенко також повідомив, що в ході зустрічі з Бушем будуть обговорюватися двосторонні економічні відносини.

"Третій блок (питань) - це енергетичний блок", - зазначив Ющенко. За його словами, на зустрічі буде обговорюватися співпраця в ядерній енергетиці.

Також за його словами, американську сторону цікавить, як йде робота з переводу нафтопроводу "Одеса-Броди" в аверсний режим.

Крім того, Ющенко має намір розповісти Бушу про пропозицію створити Балтійсько-Черноморсько-Каспійский енергетичний простір.

За словами президента, на зустрічі також будуть обговорюватися питання про україно-американське співробітництво в космічній сфері.

Ющенко підкреслив, що у США та України може з'явитися новий спільний проект по запуску ракет і космічних апаратів.

"Співпраця в космосі могла б одержати новий проект", - зазначив Ющенко.

Він додав, що має намір говорити зі своїм американським колегою і про співпрацю в оборонній політиці, сфері освіти та у гуманітарних сферах.powered by lun.ua