У французькій газеті опублікували "заказуху" проти Ющенка

Вівторок, 30 вересня 2008, 11:04

В авторитетному французькому виданні Le Figaro з'явилося звернення, спрямоване проти президента України Віктора Ющенка. За інформацією газети "Дело", "його публікація обійшлася прокремлевськім замовникам у 20 тисяч євро".

Так, газета Le Figaro опублікувала звернення до Ющенка, в якому висловлюється заклопотаність тенденціями, що нібито мають місце в Україні. Зокрема, прагненням влади "розглядати українську історію у відриві від російської".

Автори звернення стверджують, що саме завдяки північним сусідам Україна відбулася як незалежна держава. Крім того, у публікації йдеться про неможливість реабілітації воїнів ОУН-УПА.

Під листом стоїть 37 підписів. Лише дев'ять із підписантів мають відношення до історичної науки. Інші - функціонери обласних і міських рад міст Східної України і Криму, керівники українських громадських організацій, а також народні депутати з Партії регіонів.

"Російські ЗМІ миттєво переклали звернення російською мовою і розтиражували його в Інтернеті. Мовляв, навіть західна преса дослухається до української інтелігенції, що виступає проти "русофобської" політики Банкової", - пише "Дело".

Оригіналу публікації на сайті Le Figaro відшукати не вдалося. Більш того, у редакції газети повідомили, що подібного матеріалу журналісти видання не готували.

Разом з тим, посольство Франції в Україні після звернення туди надало номер видання, де дійсно на шостій сторінці було опубліковано звернення до Ющенка французькою мовою.

"За його зовнішнім виглядом стало зрозуміло, як подібна публікація опинилася на сторінках європейської преси. Саме звернення займає чверть сторінки і розміщене в нижньому куті. Шрифт матеріалу відрізнявся від того, що використовується в газеті, тобто наявні всі ознаки рекламного повідомлення", - пише "Дело".

Представившись співробітником української політичної партії, кореспондент видання поцікавився, скільки коштує розміщення подібного звернення у французькій газеті – "після недовгих розпитувань на тому кінці дроту запросили 21 тисячу євро".

Підписання звернення проходило на міжнародній конференції "Друга світова війна: спроби перегляду підсумків", організатором якої виступив російський Інститут політичних досліджень, очолюваний депутатом Держдуми РФ Сергієм Марковим.

Йому допомагала Гуманітарна україно-російська рада, створена цього літа за участі глави Луганської облради Валерія Голенка, глави Російської громади Криму Сергія Цекова.

Політологи припускають, що саме російська організація оплатила публікацію проти президента Ющенка. Марков повідомив, що знає, де і на якій сторінці опубліковано звернення. Однак не підтвердив, що має особисте відношення до розміщення публікації.

За словами Маркова, на конференцію в Ялті його не пустили українські прикордонники "як особу, не бажану для в'їзду в Україну". "Нічого, наші українські товариші заклюють Ющенка", - резюмував політик.

Останнім часом політичні замовлення у французькій пресі стали регулярними. "Зовсім нещодавно в газеті Le Mond була опублікована антиукраїнська стаття Мішеля Празана "Україна - європейська держава? Навряд", - повідомив професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

"Французька преса використовується як плацдарм для дискредитації України. Адже Франція зараз головує в ЄС, і від неї залежить, чи приймуть туди нашу країну", - пояснив він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування