Україна в НАТО помирить Росію і Захід?

1 перегляд
4
Вівторок, 30 вересня 2008, 15:08

Вступ України в НАТО дозволить їй перестати бути джерелом розбіжностей між Заходом і Росією.

Таку думку висловив консультант з політики національної безпеки у Вашингтоні Віктор Басюк у статті, що опублікована в американській газеті The Washington Times, переклад якої наводить Инопресса.ру.

"Більше за все в інтересах американської національної безпеки прискорити процес вступу України в НАТО, а не відкладати його. При нинішньому розкладі сил Україна не скоро зможе вступити в альянс", - говориться в статті.

"Прискорення процесу скоротить період, коли Україна буде яблуком розбрату і джерелом розбіжностей між Заходом і Росією", - зазначає автор.

"Ставши членом НАТО, Україна послабить свою залежність від впливу проросійських сил і швидше стане зрілою, життєздатною демократією. Маючи історичні, економічні і тісні культурні зв'язки з Росією, Україна могла б стати значимим каталізатором розвитку демократії в Росії", - також зазначив він.

Також автор підкреслює, що російський вплив в Україні дуже сильний, і Україна опинилася в небезпечній ситуації в політичних відносинах.

"У даний час Партія регіонів, очолювана колишнім проросійським прем'єр-міністром Віктором Януковичем, є найбільшою українською партією і має більшість в українському парламенті. Нинішній демократичний уряд прем'єра Юлії Тимошенко тримається з останніх сил", - відзначає автор.

Він також висловлює думку, що головною причиною, через яку Росія завзято заперечує проти вступу України в НАТО, є не національна безпека.

На його думку, причина в побоюваннях, що, якщо Україна стане членом НАТО, "Росія назавжди втратить можливість перетворити Україну з її значними економічними і технологічними ресурсами у свого васала або навіть повноцінну частину Росії".

Крім того, на думку автора, існують серйозні соціально-політичні причини для таких заперечень.

"Протягом сотень років російських дітей у школі вчили, що "Киев – мать городов русских". Батькам важко пояснити дітям, чому Київ знаходиться за кордоном і навіть не пов'язаний з Росією", - відзначається в газеті.

"Так само важко багатьом патріотично налаштованим росіянам прийняти той факт, що історія Росії починається в XIV столітті з варварського князівства Московського, а не з Києва, який на три сторіччя раніше при князі Ярославі Мудрому вже був столицею великої, економічно і культурно процвітаючої європейської країни", - пише автор статті.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 91.200.200.---mrodicheva..
Довольно абсурдное предположение, если честно. Россия аж на дыбы взвивается. так не желает видеть Украину и Грузию в НАТО. Это можно понять, кому приятно под носом у себя иметь вражеские ракеты и прочее вооружение?
IP: 93.74.10.---Буся..
Не завадило б зібрати за одним столом керівництво ЄС, Росії, США та запитати про те, якою вони бачать долю світу в короткій і далекій перспективі.
IP: 89.105.239.---Kipish..
"Якщо Україна стане членом НАТО, "Росія назавжди втратить можливість перетворити Україну з її значними економічними і технологічними ресурсами у свого васала або навіть повноцінну частину Росії".
Не тільки це страшить КЕРІВНИКІВ Росії - вдалий приклад, коли сусід, який був "совком", стане жити нормально, викличе в громадян Росії масу запитань до свого керівництва - "А ми що, гірші?"
Одна фраза "В Грузії ДАІ не бере хабарів" для Росії (вірніше, її керівництва) страшніша, ніж ВСЯ грузинська армія
IP: 194.63.142.---Хархама..
Мдя. Результаты исторических изысканий на форумах хлынули в иностранную прессу.
Усі коментарі