КС визнав справедливим скасування виплати за нещасний випадок на роботі

Вівторок, 14 жовтня 2008, 12:46

Конституційний Суд визнав конституційним скасування права громадян на відшкодування морального збитку за рахунок фонду загальнообов'язкового страхування у випадку нещасного випадку на виробництві.

Це випливає з рішення Конституційного Суду, оприлюдненого у вівторок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

У рішенні КС зазначається, що зміни в закон про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соцстрахування від нещасного випадку на виробництві і профзахворювання, що призвело до втрати працездатності скасували право застрахованих громадян, що постраждали від нещасного випадку на виробництві або профзахворювання, на відшкодування морального збитку за рахунок фонду соцстрахування.

КС аргументує своє рішення тим, що Цивільним кодексом і Кодексом законів про працю громадянам надано право відшкодовувати моральний збиток за рахунок роботодавця.

"Установлений законодавцем розподіл обов'язків з відшкодуванню морального збитку потерпілих на виробництві від нещасного випадку і профзахворювання не суперечить вимогам статті 22 Конституції України", - йдеться в рішенні КС.

Конституційний Суд також визнав конституційним положення закону, що оскаржується, яким тариф на одноразову страхову виплату потерпілому від нещасного випадку на виробництві у випадку втрати профпрацездатності, не повинен перевищувати 4-кратний розмір граничної суми зарплати, з якої оплачуються внески у фонд соцстрахування від нещасних випадків.

Суддя-доповідач з даної справи В'ячеслав Джунь зазначив, що ці зміни до закону вступили в дію одночасно із самим законом, таким чином, дані зміни передбачають не обмеження виплати, а визначення цього розміру в законі.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування