Україну підводить якість життя

Понеділок, 20 жовтня 2008, 08:53

Україна посіла 68 позицію у рейтингу країн, що процвітають, укладеною американською незалежною консалтинговою агенцією "Legatum Institute".

Про це повідомляє "Німецька хвиля".

У рейтингу процвітаючих країн "Legatum Institute" враховувались темпи економічного розвитку і якість життя у 104-х країнах світу. Індекс процвітання вираховували за 44 показниками, головні з поміж яких: конкурентоспроможність, охорона здоров’я і довкілля, сімейні та релігійні цінності.

За економічними показниками, Україна потрапила у вищу частину рейтингу. Однак її загальні позиції значно погіршили показники якості життя.

"Для України є трохи добрих новин і трохи поганих. Добрі показники має ринкове зростання, краща якість освіти. Але досить погані загальні показники якості життя: проблеми з охороною здоров’я, захистом довкілля, плюс низька ефективність державного управління", - прокоментував результат України експерт проекту Раян Стрітер.

Дуже негативно на результати України вплинула нездатність системи охорони здоров’я впоратися зі стрімким розповсюдженням ВІЛ-інфекції. Цей фактор, зокрема, пов’язують зі слабо фінансованою медичною інфраструктурою. Водночас, епідемія ВІЛ/СНІД стає дедалі більшим соціальним тягарем для країни.

Серед європейських країн Україна посідає одне з останніх місць у рейтингу. Порівняні позиції, приміром, має Македонія. Щоправда, за охорону здоров’я Македонія отримала оцінку +1, тоді як Україна одну з найнижчих взагалі -32. Натомість у македонців проблеми з безробіттям.

Найбільш позитивно американські експерти оцінюють українську якість освіти (+9 балів), бізнесову привабливість країни, а також порівняно невисокі показники безробіття.

Кращі за Україну позиції у рейтингу мають Казахстан і Росія – відповідно 56 і 57 місця. На десяток позицій гірше за Україну були оцінені позиції Білорусі і Молдови.

"Україна знаходиться десь посередині серед пострадянських країн. У неї стабільні позиції, і вона має всі можливості покращувати свої показники", - переконаний Стрітер.

Перше ж місце у рейтингу посіла Австралія. Наступними йдуть Австрія та Фінляндія, Німеччина, Сінгапур та США. Останні в списку – Ємен і африканські країни Замбія та Зімбабве. Найбільш стрімко за останні п’ять років розвивалися такі країни як Ірландія, Хорватія, Португалія та Китай. В 2008 році потужний стрибок здійснили Словаччина, Румунія та Болгарія, які нещодавно приєдналися до Євросоюзу.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: