Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Яценюк перестрибує через бар’єр в Раду, а Тимошенко – через Ющенка і Януковича

Вівторок, 21 жовтня 2008, 14:14

Якби вибори до парламенту відбулись у наступні вихідні, до Верховної Ради пройшло б шість політичних сил.

Відповідні дані соціологічного опитування Національного інституту стратегічних досліджень представив його директор Юрій Рубан, повідомляє УНІАН.

Так, за БЮТ готові проголосувати 19,5% виборців, за Партію регіонів - 20,7%, за “Народний Союз Наша Україна” – 7,3%, за КПУ – 5,2%, за Блок Литвина – 6,0%.

За нову політичну силу на чолі зі спікером Арсенієм Яценюком готові віддати свої голоси 4,8% виборців.

При цьому Рубан зауважив, що опитування проводилось, коли ще не було повідомлень у ЗМІ, що Яценюк може піти на дострокові вибори у списку НСНУ.

На межі 3% бар’єру знаходиться “Народна самооборона” (2,8% респондентів).

Прогресивно-соціалістична партія України має 2,3% підтримки, Всеукраїнське об’єднання “Свобода” – 2,2%, СПУ – 1,5%, “Єдиний Центр” – 1,2%.

Решта політичних сил, які можуть взяти участь у виборах, набирають менше одного відсотка.

Водночас 6,4% опитаних відповіли, що будуть голосувати проти всіх, 9,6% сказали, що не підуть на вибори, а ще 8,9% було важко відповісти на це запитання.

Рубан зауважив, що ситуація може змінитись, зважаючи на великий відсоток людей, які ще остаточно не визначились.

Зокрема, 23% не бачать жодної політичної сили, яку б вони могли підтримати, а 20,7% сказали, що є декілька політичних сил, які вони можуть підтримати.

Крім того, відповідно до опитування, якби найближчої неділі відбулися президентські вибори, то за прем’єра Юлію Тимошенко проголосували б 19,9% опитаних, за лідера Партії регіонів Віктора Януковича – 16,2%, за нинішнього президента Віктора Ющенка – 11,2%.

Опитування було проведено 11-15 жовтня за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення України віком від 18 років і старше.

Опитано 2013 респондентів у всіх областях України, Криму та Києві. Похибка вибірки становить 2,3%.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування