Банкіри закликають не політизувати фінансову кризу

Середа, 22 жовтня 2008, 09:30

Ситуація на фінансових ринках не має ставати предметом політичних торгів і маніпуляцій.

Про це заявив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко в інтерв’ю "Німецькій хвилі", коментуючи заяви прем’єра і президента України.

Банкір назвав достатніми заходи Нацбанку, до яких має додатися низка узгоджених напередодні із главою уряду законопроектів.

Суперечка перших осіб щодо того, чи світова фінансова криза загрожує Україні, чи вже вразила її економіку, за словами Сугоняко, наразі неактуальна для українських банкірів.

"Фінансова криза є в головах наших політиків, є предметом політичних торгів і маніпуляцій. Сьогодні можна говорити лише про кризу ліквідності в початковій стадії, оскільки ліквідність банківської системи ще достатня", - сказав президент АУБ.

Сугоняко впевнений, що Україна не мала б і кризи ліквідності, якби шостий за потужністю в державі "Промінвестбанк" не був підданий атаці і не втратив значну частину депозитів.

На нараді в прем’єр-міністра у вівторок, за словами банкіра, йшлося про надання уряду законного права викупати акції банків та провадити їхню націоналізацію, якщо в цьому буде потреба.

Сугоняко наголосив, що сьогодні до таких крайніх заходів ще далеко, оскільки коли уряди Європи та Росії виділяють мільярди на підтримку національних банківських систем, в Україні банки працюють цілком нормально, не отримавши від держави ні копійки.powered by lun.ua