СБУ жаліється, що Росія не хоче розкривати архіви

П'ятниця, 24 жовтня 2008, 08:45

Росія ігнорує пропозиції України щодо співпраці з розсекречення архівів колишнього КДБ, усі запити української сторони про справи українців з грифом "секретно" російські спецслужби залишають без відповіді.

Про це сказав виконувач обов’язків голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко, виступаючи на четвертій україно-німецькій конференції "Київський діалог" щодо історичної пам'яті про тоталітаризм, повідомляє "Німецька хвиля".

Виступ очільника СБУ викликав неабияку дискусію серед істориків, науковців та політиків, які беруть участь у конференції.

Німці засипали Наливайченка запитаннями про те, чи українці мають доступ до архівних документів комуністичного режиму та наскільки відкрита до співпраці з цього питання Служба безпеки.

Наливайченко запевнив, що по можливості архівні справи відкриваються, однак всі документи цієї доби розсекретити неможливо через обмежувальні статті у законодавстві та втрату значної частини архіву.

"На законодавчому рівні має бути визначено, що Україна не тільки не є спадкоємницею СРСР, але не несе відповідальності за всі ті справи, які носять гриф секретності, як і за агентуру колишнього Радянського Союзу", - сказав керівник СБУ.

Він переконаний, що до розсекречування архівних актів радянського тоталітарного режиму в Україні має долучитися й Генеральна прокуратура та Міністерство внутрішніх справ.

У свою чергу, посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Ґаймзьот закликав не політизувати питання історичної пам’яті, аби людські долі знову не стали інструментом маніпулювання.powered by lun.ua