У справі про замах на Тимошенко є підозрюваний, але його ще не шукають

П'ятниця, 31 жовтня 2008, 09:11

У справі про замах на прем'єра Юлію Тимошенко в 2006 році встановлений підозрюваний.

Про це в інтерв'ю Комерсант-Україна заявив начальник управління держохорони Валерій Гелетей, який у 2006 році одним з перших повідомив про підготовку замаху на життя Тимошенко.

"Не розголошуючи таємниці слідства, можу сказати, що кримінальна справа розслідується, є підозрювана особа, проведені відповідні експертизи. Зараз питання стоїть про розшук і затримання підозрюваного", - сказав він.

За словами Гелетея, з 2006 року прем'єр-міністр охороняється у посиленому режимі.

"Як тоді, так і зараз ми відповідаємо за безпеку Юлії Володимирівни. Задіюємо стільки сил і засобів, скільки необхідно для її повної безпеки", - сказав він.

На питання, чи не збирається УДО взяти на себе відповідальність за недопущення блокування роботи Верховної Ради, Гелетей відповів, що виступає за введення депутатських приставів з необхідним обсягом повноважень.

Водночас він додав, що ухвалення таких рішень – повноваження депутатів.

"Без них це питання не вирішити. Як військовослужбовці, ми не можемо підкорятися депутатам, цивільним особам або колегіальному органу", - сказав Гелетей.

На питання, чи траплялося, що держохорона успішно припиняла дії депутатів, Гелетей розповів випадок, що стався в ході нещодавнього візиту в Україну президента США Джорджа Буша.

"Під час покладання квітів президентами України і США до пам'ятника жертвам голодомору один народний депутат зі словами "Чого це американці тут командують!" намагався пройти оточення. Довелося розповідати йому анекдоти, тягти час, у противному разі він міг би прорватися до охоронюваної зони, і наслідки були б непередбачувані", - сказав він.

Гелетей зазначив, що досвід секретної спецслужби США, що охороняє президента, "дуже гіркий".

"В історії штатів було чотири вбивства президентів. Саме тому їхня охорона наділена надзвичайними повноваженнями. Я можу спрогнозувати дії співробітників охорони США, якщо цей депутат підійшов би на небезпечно близьку відстань до Буша, не погодивши це заздалегідь із протоколом", - сказав він.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування