У блоку Литвина знову істерика через фальсифікації Яценюка чи невміння читати?

1 перегляд
Понеділок, 10 листопада 2008, 13:08

Блок Володимира Литвина вимагає вилучення з антикризового законопроекту норми щодо індексації мінімальної зарплати на рівень інфляції.

Про це заявив Володимир Литвин на погоджувальній нараді у понеділок.

За його словами, відповідна норма була відхилена депутатами при розгляді закону у другому читанні, а потім з'явилася в остаточному тексті закону.

"Розуміючи, що це була головна вимога МВФ, ми вимушені були зробити відповідну заяву, щоб застерегти від подібних дій, але разом з тим, рішення було прийняте і нас відіслали відповідною заявою до головного юридичного управління (ВР), яке працює на Верховну Раду і викликає запитання щодо своєї незаангажованості", - заявив Литвин.

За його словами, "такого відвертого фальшування ще не було". "Тому я прошу підтримати пропозицію, щоб завтра першим було поставлено питання щодо проекту закону 3342 про скасування цієї норми (замороження зарплати)".

У свою чергу представник Партії регіонів Олександр Єфремов також виступив за переголосування цієї норми.

Як відомо, депутати 31 жовтня проголосували за вилучення в другому розділі статті 9, яка передбачала замороження до 2011 року росту зарплат та прожиткового мінімуму. За її вилучення проголосувало 240 депутатів.

Разом з тим в прикінцеві положення проекту була внесена урядова поправка, яка звучала наступним чином: "5. Установити, що протягом 2009-2010 року розмір мінімальної заробітної плати підвищується щоквартально, відповідно до індексу споживчих цін, врахованого при затвердженні Державного бюджету України на відповідний рік".

За її відміну депутати не голосували.

В поданій на підпис президенту редакції ця стаття виступає наступним чином: "Установити, що розміри прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати змінюються відповідно до індексу інфляції (індексу споживчих цін).


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua