Україна рухати кордони в Керчі не буде

Середа, 12 листопада 2008, 14:37

Україна не погодиться на зміну кордонів у Керченській протоці, запропоновані Російською Федерацією.

Про це в середу заявив журналістам директор Першого Територіального департаменту МЗС України Леонід Осаволюк, коментуючи заяви глави російського МЗС Сергія Лаврова.

За словами Осаволюка, кордони між Росією й Україною були визначені як кордони між союзними республіками колишнього СРСР.

Осаволюк підкреслив, що кордони між Росією й Україною в рамках територіальних кордонів, що існували до розпаду СРСР, були визначені низкою угод, підписаних після 1991 року.

Представник МЗС також зазначив, що існують спроби російської сторони змінити їх, зокрема, щодо Керч-Єнікалінського каналу.

Також така позиція може зірвати переговори в рамках СНД щодо делімітації кордонів між колишніми республіками Радянського Союзу.

Крім того, Осаволюк відзначив політику "подвійних стандартів" з боку Російської Федерації, тому що в низці випадків російська сторона посилається на непорушність кордонів колишніх союзних республік, а щодо розмежування кордонів у Керченській протоці Росія робить спроби "пересунути" їх в протоці.

Раніше Лавров назвав непрофесійними висловлення деяких українських дипломатів про бажання Росії переносити кордони з Україною, зокрема в районі Азово-Керченської протоки.

Також раніше представники російського МЗС уже виступали з повідомленням, що офіційна Москва не збирається змінювати кордони в Керченській протоці. Так прокоментували російські дипломати обвинувачення українських колег про те, що Росія намагається "підсунути" існуючий кордон в Керченській протоці.

Ліга.netpowered by lun.ua