Ющенко радить відмовлятися від дорогих авто, телевізорів і... виборів

Середа, 12 листопада 2008, 15:03

Президент Віктор Ющенко закликає політиків відмовитись від роботи на майбутні вибори під час політичної кризи.

Про це він заявив на нараді щодо подолання наслідків економічної кризи у четвер.

Президент озвучив п'ять принципів подолання кризи, повідомляє прес-служба президента.

Перший принцип, за словами президента, це преференція національного виробника.

"Я буду жорстко наполягати, щоб на державну підтримку розраховував лише той, хто здійснює виробництво в Україні, має українського підрядника або використовує продукцію національного виробника", - сказав Ющенко.

Другий принцип: забезпечення вичерпної підтримки експорту і вгамування споживчого імпорту.

"Держава має застосувати всі інструменти сприяння для тих, хто приносить валюту в країну. Використовувати дорогоцінні валютні резерви, аби фінансувати іноземного виробника, - це політика хибна. Ми здатні прожити без дорогих іноземних автомобілів, телевізорів, але нам треба врятувати національну економіку", - пояснив президент.

Третій принцип, за словами Ющенка, це максимальне скорочення всіх непродуктивних витрат. "Цей принцип є зрозумілим для кожної родини. Він має бути застосований для Державного бюджету і природних монополій", - сказав Ющенко.

Четвертий принцип стосується політики і політиків.

"З кризи не можна робити шоу. Я вимагаю від політиків - досить бездумної гри на публіку. Досить пристрастей, які більше пасують телевізійним серіалам. Досить незрозумілих нарад, які породжують пусті, несистемні документи, в яких назва важливіша за зміст", - закликав президент.

"Досить знімати із себе відповідальність. І досить старатися догодити всім за рахунок держави", - закликав Президент. "Нам потрібне одне - реальна, осмислена, системна програма роботи. Без популізму. Давайте не думати про вибори, давайте подумаємо про Україну, про виборців", - констатував він.

П'ятий принципом президент назвав соціальну відповідальність.

"Ми будемо підтримувати та індексувати соціальні стандарти на рівні не меншому, ніж вони сьогодні досягнуті. Ми не допустимо падіння реальних соціальних стандартів. Все, що буде забирати інфляція, ми будемо компенсувати", - сказав президент, зазначивши, що це має бути принципова позиція в соціальній політиці.

Окремо Ющенко відзначив, що обов'язок роботодавців - максимально утримуватися від звільнень і, в разі гострої потреби, проводити скорочення виключно за законом.powered by lun.ua