НАТО боїться, що з Україною матиме лише проблеми?

П'ятниця, 14 листопада 2008, 08:15

План дій із набуття членства у НАТО Україна та Грузія у грудні не отримають, вважає експерт французького інституту міжнародних відносин Сюзанне Ніс.

"Я вважаю, що з квітня нічого не змінилося. Навпаки. Відбулася грузинська криза – конфлікт між Росією та Грузією", - сказала вона "Німецькій хвилі".

"І тому ми виходимо з того, що обіцянка НАТО прийняти до своїх лав Україну та Грузії не сприяє збільшенню безпеки цих держав. Тому я не думаю, що ПДЧ у грудні ці країни отримають", - зазначила Ніс.

"Адже великі труднощі є вже нині. НАТО, прийнявши Україну, матиме лише проблеми, оскільки у самій державі немає однозначної підтримки членства у альянсі", - додала французький експерт.

На запитання, чи змінилася нині позиція США, які наполягали на приєднанні України до альянсу, Ніс сказала:

"Ми маємо нині нову ситуацію. Обаму обрали президентом. Але водночас нині в США панує вакуум влади. Оскільки нова адміністрація почне працювати лише на початку січня. Тому не дуже ймовірно, що політична сила, яка залишає керівництво країною, візьме на себе відповідальність ухвалити подібне рішення".

Водночас, на запитання, чи не змінилося ставлення до прагнень України у Європі, експерт французького інституту міжнародних відносин відповіла: "Там немає підтримки".

"Звичайно, щодо цієї теми Європа розділена на два табори. Ми бачимо це по ставленню до Росії. Такі країни, як Британія, виступали проти швидкого відновлення діалогу з Росією після грузинського конфлікту і відповідно Британія, Балтійські країни та Польща були би більше відкритими стосовно членства України у НАТО. Але Німеччина та Франція все ще різко проти", - сказала Ніс.powered by lun.ua