Україна в НАТО не буде загрозою, гарантує Ющенко

П'ятниця, 14 листопада 2008, 10:28

Україна гарантує, що її вступ у НАТО не буде являти ніякої погрози для сусідніх держав, обіцяє президент Віктор Ющенко.

Про це він заявив в інтерв'ю азербайджанській газеті "Эхо", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми неодноразово зазначали, а за необхідності готові гарантувати кожній зацікавленій стороні, що приєднання України до НАТО в майбутньому не складатиме жодної загрози ні для наших сусідів, ні для партнерів", - сказав Ющенко.

Він зазначив, що "серпневі події на Кавказі засвідчили, що жодної реальної альтернативи для забезпечення стабільного безпечного розвитку нашої держави в нас немає".

"На наше переконання, повноцінна інтеграція в європейський простір має будуватися на міцному безпечному ґрунті, яким є Північноатлантичний альянс", - підкреслив президент.

На думку Ющенка, роль України в європейській і євроатлантичній безпеці, її внесок у зміцнення безпеки й вирішення конкретних завдань із підтримки миру і стабільності в регіоні і світі, наявний економічний, оборонний і геополітичний потенціал, інтереси національної безпеки держави роблять членство України в НАТО безальтернативним.

"Таке рішення відповідає інтересам України, інтересам НАТО, служитиме зміцненню стабільності й безпеки і виключатиме будь-яку загрозу третій країні чи можливість погіршення відносин з нашими партнерами", - упевнений президент.

"Ми виходимо з того, що найважливіший крок – визнання України реальним кандидатом на членство в НАТО – уже зроблений під час Бухарестського самміту. Ми вдячні нашим партнерам за це стратегічне рішення", - сказав Ющенко.powered by lun.ua