Генсек ООН: фінансова криза не повинна перетворитися на загальнолюдську

П'ятниця, 14 листопада 2008, 12:56

Напередодні саміту "великої двадцятки", що присвячений економічним проблемам, генсекретар ООН Пан Гі Мун закликав лідерів цих 20 держав докласти всіх зусиль для того, щоб нинішня фінансова криза не перетворилася на загальнолюдську.

У листі саміту "двадцятки" Пан Гі Мун попередив, що загальнолюдська криза може призвести до політичних потрясінь і проблем у сфері безпеки, повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на службу новин ООН.

Глава ООН вважає, що один зі шляхів запобігання такого сценарію - виконання зобов'язань у сфері надання офіційної допомоги на цілі розвитку.

При цьому Пан Гі Мун зазначив, що намічені у відповідь на кризу реформи не можуть обмежуватися перетвореннями у фінансовому секторі.

На його думку, необхідно терміново узятися за вирішення більш широкого кола завдань, у першу чергу, пов'язаних зі змінами клімату, запобіганням конфліктів та ліквідацією бідності.

Глава ООН вважає, що важливий внесок у вирішення нинішніх глобальних криз може внести успішне завершення переговорів з міжнародної торгівлі.

Пан Гі Мун упевнений, що розв'язати всі сучасні проблеми можна, лише спираючись на багатобічну систему. При цьому він підкреслив, що ООН залишається якорем такої системи.

Зустріч голів держав "Групи двадцяти" відбудеться 15 листопада у Вашингтоні.powered by lun.ua