НУНС хоче обирати депутатів по-старому

Субота, 15 листопада 2008, 11:26

Лідер фракції НУНС В’ячеслав Кириленко вважає за доцільне повернутися до змішаної виборчої системи під час виборів народних депутатів.

Про це він заявив під час ефіру програми "Свобода на Інтері", передає УНІАН.

"Має бути повернення, а в цьому випадку це буде крок назустріч людям, щонайменше до змішаної системи, коли депутат прийде і поклониться виборцям", - сказав Кириленко.

Лідер фракції НУ-НС назвав недоречними усі розмови про запровадження відкритих виборчих списків на парламентських виборах.

Він також вважає, що вибори до органів місцевого самоврядування мають відбуватися виключно за мажоритарною системою.

Водночас колишній голова Верховної Ради Арсеній Яценюк вважає, що повернення до змішаної виборчої системи може призвести до тотальної безвідповідальності народних депутатів перед виборцями.

"Згадайте що було, коли була мажоритарна система виборів – тотальна безвідповідальність", - сказав Яценюк.

Він наголосив, що за існування такої системи парламентська більшість формувалася не в парламенті. "У певних місцях формували так звані коаліції, скупали депутатів, заганяли їх у ці коаліції, а політичної відповідальності як такої не було", - сказав Яценюк.

При цьому екс-спікер наголосив, що існуюча виборча система також не підвищила відповідальність депутатів, оскільки кожна політична сила працює виключно на свого лідера.

Він додав, що "без тотальних змін ми будемо мати далеко не слуг народу".


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua